top of page
GenderCulture.jpg

      Суспільство стане гендерночутливим тільки тоді, коли діти змалку будуть розуміти, що дівчатка та хлопчики мають рівні права, що можуть займатися саме тими предметами, до яких мають більшу схильність, обирати професії за власним бажанням, реалізовувати свої мрії і будувати карьєру. А навчати цьому їх має гендерночутливе вчительство. Отже, саме вчительство буде нести ідеї гендерної рівності в школу.

     З 2018 року заклад освіти бере участь у програмі «Впроваджуємо гендерний підхід в освіті», яка спрямована на гендерну просвіту вчительства, створення гендерночутливого освітнього середовища у закладі освти. Програма «Впроваджуємо гендерний підхід в освіті» реалізується за підтримки Європейського Союзу в рамках проекту «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок і молоді». За результатами написання мотиваційних листів було визначено 25 шкіл-учасниць проекті. В кожній школі буде проведено дводенний тренінг за участі 20 вчителів і вчительок.  По закінченню тренінгів учасники і учасниці отримають практичні домашні завдання, які дадуть їм змогу краще зрозуміти тренінговий навчальний матеріал.

      Під час проведення навчання вчительство матиме змогу ознайомитися з основами гендерного аналізу уроків, підручників та навчальних матеріалів, гендерночутливими комунікаційними практиками, проведенням позакласних заходів. Крім того, окремо буде проведено навчання на 3 тренінгах для осіб адміністративного складу шкіл і співробітників (співробітниць) районних віддів і управлінь освіти. Адже лідерська позиція керівного складу шкіл і відділів та управлінь освіти у впровадженні інноваційних освітніх технологій має величезний вплив на процеси шкільних змін. В планах проекту також поглиблене навчання вчителів і вчительок, які в подальшому стануть шкільною гендерною експертною спільнотою. Експертна спільнота, за задумом керівництва проекту, має стати в подальшому постійно діючим активом у гендерній шкільній царині.

       В межах буде проведений конкурс гендерних міні-грантів для шкіл. Найбільш активні в проекті школи матимуть можливість та методичну допомогу щодо відкриття шкільних центрів гендерної культури і стануть просувачами ідей гендерної рівності серед батьків і громади. Шкільні центри гендерної культури стануть площадками гендерної просвіти і організаторами різноманітних заходів для різних вікових категорій учнівства і батьків, використовувати наявні ресурси громадських організацій, які опікуються гендерними питаннями.

bottom of page