top of page

Гендерне виховання в дії

Сьогодні, 5 січня, до нас завітали працівники ЗДО 268!

Тренінгове заняття «Два світи-одне суспільство» провела директорка закладу освіти Олена Золотоверха.

Стереотипи у вихованні, «Ефект Матильди», «Білим по білому», «Крізь скляну стелю» - говорили саме про це та інше.

Тренінг завершився відвідуванням виставки «жінки, які зробили наш побут досконалим».

АРХІВ

У листопаді зробили те, що давно планували!

Ми продовжили майстер-класи з самооборони для мам і старшокласниць школи.

Адміністрація закладу освіти дякує тренерам Ілля Вознюк, Андрій Тимбай за співпрацю.

Наші жінки - сильні, гарні, цілеспрямовані, незалежні, а ще й ніжні, чуйні, рідні.

Урок доброти

Створюємо доброчутливий освітній простір!

5 листопада у нашому центрі відбулась цікава подія – урок доброти для батьківства закладу освіти.

Батьки із задоволенням брали участь в обговоренні важливих питань з формування культури благодійності, а також говорили про те, як просто творити добро у повсякденному житті.

Тренеркою виступила вчителька іноземної мови Ольга Кобилєва.

Віртуальна подорож
"Жінки, які зробили наш побут досконалим"

09.11.2021  учні та учениці 1-Б класу, здійснили віртуальну подорож "Жінки, які зробили наш побут досконалим".

За допомогою тематичної гендерночутливої виставки діти дізналися про винаходи жінок: глушник та двірники для машини, плоскогубці для відкриття консервів, м'ясні консерви, мікрохвильовку, циркулярну пилку, віконну раму тощо. Провідником по виставці виступила бібліотекарка школи Золотухіна Світлана.

21 квітня 2021 року вчительки ХЗОШ №26 взяли участь в онлайн - форумі "Жіноче лідерство у турбулентні часи".

Пленарна частина пройшла за участі запрошених міжнародних та українських експерток у сфері забезпечення гендерної рівності:

1. Вітальне слово Представництва ЄС в Україні

2. Тетяна Чернецька - менеджерка проєктів ГО “Центр гендерної культури"

3. Лілія Гриневич - міністерка освіти і науки України (2016-2019), кандидатка педагогічних наук

4. Надія Стефанів - суддя Верховного Суду, президентка ГО «Всеукраїнська асоціація жінок-суддів»

5. Марфа Скорик - директорка Київського інституту гендерних досліджень

6.Сюзанна Веллфорд - CEO та засновниця школи жіночого лідерства Running Start, Вашінгтон

7. Катерина Левченко, Урядова уповноважена з гендерної політики.

А також взяли участь у майстер-класі «Як ефективно досягати фінансової незалежності», який провела Ліліана Семенюта, коучка, голова ГО «Вік можливостей», фінансова консультанка, бізнес-тренерка

З 25 січня по 12 лютого заклад освіти брав участь у дитячому фестивалі "Рівність науці очима дітей" організованого Центром гендерної культури м.Харкова та посів І місце у рейтингу закладів освіти!

Screenshot_1.png

Участь у фестивалі "Рівність в науці очима дітей"

2 лютого 2021 року гендерний центр ХЗОШ №26 взяв участь у фестивалі "Рівність в науці очима дітей", який організовано Центром гендерної культури м.Харкова.
Учнівство закладу освіти представило тематичну гендерночутливу виставку "Жінки, які зробили наш побут досконалим". В режимі онлайн виставка розповідає про винаходи жінок: глушник та двірники для машини, плоскогубці для відкриття консервів, м'ясні консерви, мікрохвильовку, циркулярну пилку, віконну раму тощо.

Діяльність виконується у межах Проєкту "Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді", який фінансується Європейським Союзом.

#GenderCultureCentre #MovingForwardTogether #ПрямуємоРазом

Участь у онлайн-семінарі "Недискримінаційний підхід до організації освітнього процесу у закладах освіти"

Тиждень для нашої школи почався продуктивно. Ми взяли участь у онлайн-семінарі, який організувала Державна служба якості освіти в Харківській області, начальниця пані Світлана Вольянська.

У семінарі взяли участь Тетяна Чернецька, менеджера, Тетяна Дрожжина, координаторка, проєкту ЄС «Центр ґендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок і молоді».

Освітяни Харківщини обговорювали проблеми створення антидискримінаційного освітнього простору в школах.

Досвід нашої школи з цього питання представила директорка закладу освіти Олена Золотоверха.

Діяльність виконується у межах Проєкту "Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді", який фінансується Європейським Союзом.

#GenderCultureCentre #MovingForwardTogether #ПрямуємоРазом

Centre of Gender Culture - Центр гендерної культури

Інтерактивно-рефлексійний семінар за темою „Психологічне забезпечення процесу створення гендерночутливого антидискримінаційного освітнього простору”

24.11.2020 відбувся інтерактивно-рефлексійний семінар за темою „Психологічне забезпечення процесу створення гендерночутливого антидискримінаційного освітнього простору”.

У семінарі взяли участь Тетяна Дрожжина, кандидатка педагогічних наук, координаторка проєкту ЄС «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок і молоді»; Тетяна Гніда, кандидатка педагогічних наук, старша наукова співробітниця лабораторії прикладної психології освіти УНМЦППіСР; Ірина Верчикова, методистка ЦОТ Управління освіти; Ольга Алексеєнко, віце-директорка ХЗОШ № 26; Олена Захарова, психологиня ХЗОШ №26.

Учасники та учасниці семінару отримали практичні поради по створенню гендерночутливого антидискримінаційного освітнього простору, ознайомилися з роботою ХЗОШ №26 у проєкті ЄС „Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок і молоді”, набули практичних навичок щодо подолання гендерних стереотипів у суспільстві.

Створюємо гендерночутливий простір разом!

Діяльність виконується у межах Проєкту "Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді", який фінансується Європейським Союзом.

Іnstagram: #genderculturecentre#MovingForwardTogether#ПрямуємоРазом@gender.culture.centre

Facebook: #GenderCultureCentre #MovingForwardTogether #ПрямуємоРазом

Презентація досвіду роботи ХЗОШ №26 зі створення гендерночутливого освітнього простору в онлайн-семінарі „Недискримінаційний підхід до організації освітнього процесу в закладах освіти”

2 листопада 2020 року директорка нашого закладу освіти Олена Золотоверха презентувала досвід роботи ХЗОШ №26 зі створення гендерночутливого освітнього простору в онлайн-семінарі „Недискримінаційний підхід до організації освітнього процесу в закладах освіти”.

Семінар було організовано управлінням Державної служби якості освіти у Харківській області.

У семінарі взяли участь Алла Бондар, заступник голови Державної служби якості освіти України; Світлана Волянська, начальник управління Державної служби якості освіти у Харківській області; Тетяна Ісаєва, голова ради Харківської обласної громадської організації «Харківський обласний гендерний ресурсний центр»; Тетяна Чернецька, менеджера, та Тетяна Дрожжина, координатора, Майстерні ґендерночутливого вчительства, проєкту ЄС «Центр ґендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок і молоді».

Створюємо гендерночутливий простір разом!

19 червня наш Gengerspaсe презентував своє відкриття в Центрі гендерної культури Харкова. Керівниця Genderspace Золотоверха Олена та відповідальна за роботу Minilub Гречко Ганна отримали сертифікати шкільних гендерних експерток.

Діяльність виконується у межах Проєкту "Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді", який фінансується Європейським Союзом.

Іnstagram: #genderculturecentre#MovingForwardTogether#ПрямуємоРазом@gender.culture.centre
Facebook: #GenderCultureCentre #MovingForwardTogether #ПрямуємоРазом

Більш детальна інформація про наш Genderspace на сторінках facebook та instagram.

Екскурсія до Centre of Gender Culture - Центру гендерної культури

04.02.2020 учні 10 класу відівідали Centre of Gender Culture - Центр гендерної культури, де переглянули виставку "Жіночі долі Голокосту" , яка спрямована на відкриття невидимих сторінок жіночої історії України та Європи, висвітлення подвигів та вшанування пам'яті жінок, які ризикуючи своїм життям, рятували переслідуваних єврейських дітей.

Тренінг "Вдягаємо гендерні окуляри» для учнів 8-Б та 11 класів

26.12.2019 в рамках участі закладу освіти у проекті «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді» на базі Центру гендерної культури відбувся тренінг для учнів 8-Б та 11 класів за модулем «Вдягаємо гендерні окуляри». Згідно програми тренінгу були розглянуті питання гендерної дискримінації та нерівності навколо нас, гендерної дискримінації у школі.

12.12.2019 учні 8-А та 8-Б класів здійснили екскурсію до Музею жіночої та гендерної історії, Gendermuseum, який на сьогодні залишається єдиним гендерним музеєм у цьому просторі.

 

З 25 листопада по 10 грудня педагогічний колектив разом з учнівством школи долучились до флешмобу#Розірви_коло, який проходив у рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства". Фото зі спеціально розробленими селфі-картками Центру гендерної культури та тематичним хештегом було розміщено в соціальних мережах. За результатом підрахунку активності розміщення постів у соцмережах перемогу одержала наша школа! У винагороду за перемогу наш заклад отримав стенд на гендерну тематику!

Друге засідання Майстерні гендерночутливого вчительства з теми "Готуємось бути шкільними експертками та експертами"

Продовжуємо навчатися творити гендерночутливе середовище. 30.11.2019 на базі Центру гендерної культури відбулось друге засідання Майстерні гендерночутливого вчительства з теми "Готуємось бути шкільними експертками та експертами". Бути експертами вчилися Золотоверха О.Е. , директорка ЗЗСО та Гречко Г.Л., бібліотекарка школи.

Участь у флешмобі "#Розірви_коло" від Центру гендерної культури

25 листопада у світі розпочалася кампанія "16 днів проти насильства". Педагогічний колектив разом з учнівством школи в рамках участі закладу освіти у програмі «Майстерня гендерночутливого вчительства» долучились до флешмобу #Розірви_коло. Фото зі спеціально розробленими селфі-картками Центру гендерної культури та тематичним хештегом розміщені в соціальних мережах.

Чергове засідання Майстерні гендерночутливого вчительства

09.11.2019 на базі Центру гендерної культури відбулось чергове засідання Майстерні гендерночутливого вчительства з теми "Готуємось бути шкільними експертками та експертами". Бути експертами вчилися Золотоверха О.Е., директорка ЗЗСО та Гречко Г.Л., бібліотекарка школи.

31.10.2019 учнениці 10 та 11 класів взяли участь у інформаційній кампаніі "Обирай професію за ПОКЛИКанням", яку організовано Центром гендерної культури, з метою сформувати альтернативне уявлення щодо вибору професії, вплинути на свідомий вибір професії, не пов´язаний з гендерними стереотипами. Під час заходу відбулась презентація відео "Державне управління - жіноча справа" та зустріч з Вікторією Белявцевою- керівницею апарату Харківської обласної державної адміністрації. Старшокласниці були в захопленні від спілкування з харизматичною та успішною держслужбовицею. Безбар'єрне спілкування стало справжнім відкриттям для дівчат, бо не кожного дня можна зустрітися з керівницею такого рівня. Учениця 11 класу Леонідова Кристина за активність та цікаві вопроси отримала призи. Впевненість та щирість Вікторії Белявцевої надихає до свідомого вибору та впевнені кроки у досягненні професійної мети.

Участь у інформаційній кампаніі "Обирай професію за ПОКЛИКанням"

Профорієнтаційний воркшоп

від координаторки Майстерні гендерночутливого вчительства Тетяни Дрожжиної

08.10.2019 в Центрі гендерної культури пройшов воркшоп від координаторрки Майстерні гендерночутливого вчительства Тетяни Дрожжиної. У воркшопі взяла участь вчителька англійської мови закладу освіти Демідова А.М.. В ході заходу вчительки та вчителі почули про історичні витоки гендерного поділу на "чоловічі" та "жіночі" професії, а також вправлялися у написанні сценарію позакласної години "Обирай професію за покликанням".

Screenshot_1.jpg
IMG-81a9ce4c335ec8c20ea0be96e2b193ee-V.j

Участь у інформаційній кампаніі

"Обирай професію за ПОКЛИКанням"

04.10.2019 вчительки закладу освіти, учні та учениці  10 класу взяли участь у інформаційній кампаніі "Обирай професію за ПОКЛИКанням", яку організовано Центром гендерної культури, з метою сформувати альтернативне уявлення щодо вибору професії, вплинути на свідомий вибір професії, не пов´язаний з гендерними стереотипами. Під час заходу відбулась презентація соціального відео "Мистецтво - жіноча справа" та зустріч з єдиною в Харкові жінкою-диригенткою Вікторією Рацюк., талановитою, цілеспрямованою й натхненною диригенткою Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М. В. Лисенка. Діти та вчительство почули від мисткині розповідь про її професійний шлях до музики та оперне мистецтво, передивлялись фрагменти опер "Паяци" та "Іоланта", балету "Пер Гюнт" й ставили запитання.

Наприкінці талановита диригентка дала дітям декілька настанов про те, як все ж таки важливо присвятити життя улюбленій справі.

Відкриття виставки "365 жіночих історій Харкова"

до 365 річниці від дня заснування м.Харкова

20.08.2019 психологиня закладу освіти Захарова О.А відвідала урочисте відкриття виставки "365 жіночих історій Харкова" на базіCentre of Gender Culture - Центр гендерної культури. Гості мали можливість стати першими відвідувачками та відвідувачами тематичної виставки у Музеї жіночої та гендерної історії, з якою познайомила всіх бажаючих директорка Тетяна Ісаєва.

10.06.2019 в Центрі гендерної культури пройшла Майстерня гендерночутливого вчительства: керівництво закладів загальної середньої освіти. У майстерні взяли участь директорка закладу освіти  Золотоверха Олена Едуардівна, вчителька початкових класів Гиль Олена Володимирівна.

Інтерактивна тематична леція "Жіночий активізм в освіті"

17.04.2019  психологиня закладу освіти Захарова О.А. взяла участь у інтерактивній тематичній лекції "Жіночий активізм в освіті", яка проходила на базі Centre of Gender Culture - Центр гендерної культури. Учасники заходу знаходили  разом з досвідченою тренеркою - Дрожжиною Тетяною, відповідь на актуальні запитання. Під час інтерактивної тематичної лекції торкнулися важливої теми антидискримінаційної експертизи підручників. А наприкінці фахівчині тафахівці освіти склали пазл авторської гри "Крізь скляну стелю", що дозволило відчути складний шлях у відстоюванні жінками своїх прав від Середньовіччя до сучасного активізму.

Майстерня гендерночутливого вчительства

11.01.2019 в рамках участі закладу освіти у проекті «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді» відбувся тренінг для 20 вчителів школи. Практичні генедерноаналітичні вправи від спеціалістів Centre of Gender Culture - Центр гендерної культури з аналізу уроків та колективна робота по створенню сценарію свята довели педагогам важливість подолання стереотипів й стали поштовхом для врахування набутого досвіду у повсякденній педагогічній діяльності.

Cемінар "Дитина в колі насильства" у Центрі гендерної культури

      05.12.2018 у Centre of Gender Culture - Центр гендерної культури у рамках Всесвітньої кампанії «16 днів проти насильства» для вчительок шкіл-учасниць Майстерні гендерночутливого вчительства було проведено семінар "Дитина в колі насильства". Заклад освіти на семінарі представляла практичний психолог Захарова Олена Анатолїївна. Учасниці семінару ознайомилися з експозиціями Gender Museum, що візуалізують процеси гендерного конструювання та дискримінації й дуже часто є причинами системного насильства. Під час семінару було розглянуто причини та наслідки насильства щодо дітей, обговорені шляхи подолання цього явища, а також учасниці були ознайомлені зі структурами, що працюють у Харківській області у сфері попередження насильства.

Участь у тренінгу з питань створення гендерночутливого середовища у закладі освіти

24.10.2018 в Центрі гендерної культури пройшов тренінг з питань створення гендерночутливого середовища у закладі освіти. У тренінгу взяли участь директорка школи Золотоверха Олена Едуардівна, віце-директорка з НВР Алексеєнко Ольга Олександрівна. Учасниці тренінгу відвідали Музей гендерної культури, взяли участь у Майстерні "Вдягаємо гендерні окуляри".

Програма «Впроваджуємо гендерний підхід в освіті»

14.04.2018 в рамках участі закладу освіти у проекті «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді» відбувся тренінг для 20 вчительок школи за модулем «Вдягаємо гендерні окуляри». Згідно програми тренінгу були розглянуті питання гендерної дискримінації та нерівності навколо нас, гендерної дискримінації у школі, проведено вибірковий гендерний аналіз шкільних підручників. Тренінг проводили Тетяна Чернецька, менеджерка проекту, Дрожжина Тетяна Володимирівна, координаторка проекту, Губіна Світлана Леонідівна, адміністраторка.

Протягом жовтня разом з учнями та вчителями в школі вчились вчити студенти практиканти ХНУ ім.В.Н. Каразіна історичного факультету. Студенти узагальнили набутий досвід, взяли участь у семінарі щодо впровадження вимог концепції НУШ та створення гендерночутливого шкільного середовища.

Навчальна практика студентів на базі ЗЗСО

Екскурсія до Музею жіночої та гендерної історії

bottom of page